İstanbul Araç Kiralama – Şirkete Araç Kiralama Avantajları- Kiralık Araç Vergiden Düşme

İstanbul Araç Kiralama – Şirkete Araç Kiralama Avantajları- Kiralık Araç Vergiden Düşme

İstanbul araç kiralama hizmeti ticari işletmelere vergi açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Gelir Vergisi Kanunu’na göre şirket giderleri arasında gösterilerek masraftan düşürebilecek bir kalem de araç kiralama giderleridir. Şirket adına araç satın aldığınızda KDV’yi de ödemek zorunda kalırsınız. Ancak araç kiraladığınızda bu yükümlülükten kurtulmuş olursunuz. Üstelik aylık 8000 liraya kadar olan araç kiralama giderlerini masraf olarak göstererek vergiden düşebilirsiniz. Şirket araç giderlerindeki masraftan düşme tutarı yıllara göre değişmektedir. Güncel fiyat oranını gelir vergisi kanunun 40. maddesinden takip edebilirsiniz. Şahıs şirketi, ortak şirketler, Limited Şirketi dahil olmak üzere tüm ticari işletmelerde bu kural geçerlidir. Fatura edilen toplam tutar üzerinden masrafın vergiden düşmesi şirketleri büyük bir avantaj sağlamaktadır.

 

Hangi Firmadan Araç Kiralanır?

İstanbul araç kiralama, günümüzde İstanbul’da kiralama sayıları satın alma sayılarına göre kat kat daha fazladır ve giderek yükselmektedir. Pek çok sürücü satın almak yerine araç kiralamayı tercih etmektedir. Bunun nedenleri artan ÖTV ücretleridir. Ve üstelik ikinci el araçların bile neredeyse sıfır araç kadar yüksek fiyatlı olması ve teslim sürelerinin uzaması de etkendir. Üstelik İstanbul’da çoğu park yerinin ücretli olması nedeniyle evinizin önüne bile park etseniz yılın 365 günü otopark kirası ödemek zorunda kalmanızdır. İster saatlik ister günlük olarak araç kiralama, garaj yolunuzda değer kaybeden bir varlığınız olmadığı ve maliyetli onarım, bakım veya yol vergisinden sorumlu olmadığınız anlamına gelir. İstanbul’da hangi firmadan araç kiralanır sorusu sıkça sorulmaktadır. Bir sonraki paragrafta açıklanacaktır.

 

Araç Kiralama Kaç Para?

İstanbul araç kiralama sokakta sınırlı park yeri olan kentte yaşayan sürücüler için özellikle doğrudur. Herhangi bir sürücü için araç kiralama, biraz ileriyi planlamanın gerektiği geçici yolculuklar için mükemmel bir çözüm olabilir. İş için seyahat etmeniz gerekiyorsa, İstanbul’da bir araba kiralamak, kendi arabanızın aşınmasını ve yıpranmasını sınırlar. İhtiyacınız olan süre veya kat edeceğiniz mesafe için ödeme yaparsınız ve gidersiniz. Araç kiralama ücretleri için sayfa üzerinden araçları tıklayarak detaylı inceleme yapabilirsiniz. Güven Al Araç Kiralama, uzun yıllardır sektör içerisinde profesyonel hizmet vermektedir. Güvenli araçlarımızdan yararlanmak ve detaylı bilgiler alabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.