İstanbul Araç Kiralama Hakkında Merak Edilenler

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Merak Edilenler

İstanbul araç kiralama hakkında merak edilen pek çok konu vardır. Araçların markaları ve modelleri, kira tutarları, kiralamanın nasıl yapıldığı, türlerinin ne olduğu, kasko ve sigortanın dahil olup olmadığı gibi konular kiracılar tarafından merak edilmektedir. Araç kiralama sektörü oldukça istikrarlı bir sektördür. Özellikle de günümüz dünyasında internetle birlikte giderek hız kazanan bir sektördür.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Merak Edilenler
İstanbul Araç Kiralama Hakkında Merak Edilenler

Buna istinaden hızla ön plana çıkmakta olan araç kiralama ekonomik, konforlu, güvenli, şoförleri telaştan uzak trafiğe çıkaran bir sistemdir. Hem bireysel olarak hem kurumsal olarak faydalanmak mümkün olan araç kiralama sisteminde bir sözleşme söz konusudur. Tamamen resmi şekilde ve hizmet yetkisi bulunan firmalardan araç kiralanabilmektedir.

İstanbul Araç Kiralama Türleri Nelerdir?

Araç kiralama konusu ele alındığı zaman mutlaka türleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Elbette belirli bir süre dahilinde İstanbul araç kiralama yapıldığını herkes bilir. Ancak tüm süreç belirli bir prosedüre ve türe göre aşama kaydetmektedir. Araç kiralama iki farklı türde ele alınmaktadır. Birincisi kısa dönemli araç kiralama hizmetidir ve bu hizmet genelde bireysel kullanımlar içindir. Günlük ya da haftalık olarak kiralamak mümkündür.

İkincisi ise uzun dönem araç kiralama türüdür. Firmaların sunduğu filo hizmetlerden faydalanılarak birkaç yıllığına dahi araçlar kiralanabilmektedir. Bir araba satın almak ve tüm masraflarını üstlenmek yerine uzun dönem araç kiralamak daha uygun ölçekli ve ekonomiktir.

İstanbul Araç Kiralamada Kasko Ve Sigorta

Yaş sınırından ehliyet süresine, ödeme yöntemlerinden provizyona, kaskodan sigortaya her madde araç kiralamada önemli bir yere sahiptir. Özellikle de kasko ve sigorta araç kiralamayı daha güvenilir ve güvenli kılmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılmaması, trafik kurallarına uyulması, ticari araçlar dışında araçların yük taşımada kullanılmaması, çalıntı ve benzeri durumlarda kiralama şirketine araç ruhsatının ve anahtarının teslim edilmemesi gibi sorunlarda kaskı sigortası geçerli olur.

Trafik kurallarına uymak, anahtar ve ruhsatı yanınızda taşımak ve bir kaza durumunda mutlaka polisle iletişime geçmek araç kiralama durumunu resmiyete dökmektedir. Böylece alınan hizmet de son derece yetkili hale gelmektedir. Sizler de hem güvenilir hem de konforlu bir İstanbul araç kiralama hizmeti almak istediğinizde Güven Al Araç Kiralama firmamızdan yararlanabilirsiniz.