İstanbul Araç Kiralama Sözleşmesi Nedir?

İstanbul Araç Kiralama Sözleşmesi Nedir?

İstanbul araç kiralama sözleşmesi aracı kiralayan kişi ile aracın kiralandığı firma arasında resmi şekilde imzalanan bir belgedir. İçeriği genel itibariyle bakıldığında kiralama süresini, araç kiralama ücretini, araçla ilgili bir takım bilgileri içermektedir. Araç kiralama sözleşmesi tamamen hukuki bir nitelik taşımaktadır. Sebebi ise bu sürecin en sorunsuz şekilde geçirilmesidir. Elbette sözleşme içeriği firmalara göre değişiklik gösterebilir.

İstanbul Araç Kiralama Sözleşmesi Nedir?
İstanbul Araç Kiralama Sözleşmesi Nedir?

Ancak genel olarak aracı kiralayan kişinin adı, soyadı, telefon numarası, ikamet adresi gibi şahsi bilgilerine yer verilir. Aracın teslim alınma tarihine, saatine, yerine ve aynı şekilde teslim edilecek olan tarih, saat ve yerine de sözleşmede yer açılmaktadır. Herhangi bir problemle karşılaşmamak adına ve sağlıklı bir hizmet sunulması adına oto kiralama sözleşmesi imzalamak zorunludur.

İstanbul Araç Kiralama İadesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracın teslim alındığı süreç kadar teslim edileceği süreç de önem arz etmektedir. İstanbul araç kiralama iadesinde aracı geri sunarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Yakıt deposu mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Teslim ederken, teslim alındığı ilk anki gibi yakıt deposu dolu olmalıdır.
  • Aracın mutlaka belirtilen tarihte, saatte ve belirtilen yere teslim edilmesi gerekir.
  • Eğer vale hizmeti alındıysa araç vale aracılığıyla geri teslim edilmelidir.
  • Erken iade durumunda herhangi bir ücret geri alınmaz ancak vaktinden geç teslimatta ek ücret yaptırımı mümkündür. Bu nedenle araç tam saatinde teslim edilmelidir.

İstanbul Araç Kiralama Yaş Sınırı Hakkında

Her resmi eylemde olduğu gibi araç kiralama hizmetinde de bir yaş sınırı vardır. Araç kiralarken ilk olarak buna dikkat edilir. Sigorta şartları doğrultusunda ve ekonomik bir şekilde araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Orta ve üst segment araçlar içinse yaş sınırının 25 olması gerekir. Çok daha lüks ve büyük araçlar için de 28 yaş sınırı bulunur.

Yaş sınırını karşılayan tüm şahıslar İstanbul araç kiralama hizmetinden faydalanabilmektedir. Sizler de ister orta ve üst segmentte ister lüks ve büyük segmentte araçlar kiralamak için Güven Al Araç Kiralama firmamızla iletişime geçebilir ve hizmet alabilirsiniz.