İstanbul Rent A Car İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

İstanbul Rent A Car İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

İstanbul rent a car adından da anlaşılacağı üzere araç kiralama demektir. Giderek gelişmekte ve genişlemekte olan araç kiralama sektöründe her zaman profesyonel ve kurumsal şekilde hizmet alınması gerekir. Araç kiralama süreci tüm prosedür uygulandığı takdirde oldukça kolaydır.

İstanbul Rent A Car İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?
İstanbul Rent A Car İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

Araç kiralamak için gerekli olan belgeler arasında sürücü ehliyeti, kimlik belgesi ve kredi kartı yer almaktadır. Bu belgeler resmi ve doğru şekilde sunulduktan sonra diğer şartlara da bakılır. Tüm şartları eksiksiz şekilde sağlayan bireyler araç kiralama hizmetinden faydalanabilirler. Kiralama sürecinden önce detaylı bir şekilde bilgi almak elbette daha faydalı olacaktır.

Araç Kiralamak İçin Minimum Yaş Kaç Olmalıdır?

İstanbul rent a car hizmetinden faydalanabilmek, yolculuğa uygun bir araç kiralayabilmek için minimum yaş sınırı 21 olmak zorundadır. Kiralama şirketlerinin birçoğu en az 21 yaş sınırını koymak durumundadır. En fazla ise 70 yaşını doldurmuş olan sürücülere araç kiralanabilmektedir. 21 yaşın altında ve 70 yaşın üstünde olan sürücülere ne yazık ki araç kiralama hizmeti sunulmamaktadır.

Ancak bazı firmalara göre yaş sınırında değişiklikler meydana gelebilir. Aynı zamanda kiralanmak istenen aracın nasıl bir model olduğuna bağlı olarak da yaş sınırından söz edilmektedir. Aynı zamanda sürücü ehliyetinin de aktif olarak kullanılıyor olması şartı da aranır. Genellikle 6 ay ile 1 yıl arasında değişen süreçte ehliyetin kullanılmış olması gerekmektedir.

Araç Kiralama Ücretleri Neleri Kapsar?

İlk kez araç kiralayacak olanlar tarafından fiyat aralıkları merak edilmektedir. Araç kiralama ücretleri genel olarak aracın markasına, modeline, sigorta kapsamına girip girmediğine, ek hizmetlere ve benzeri durumlara bağlı olarak değişmektedir. Sabit bir araç kiralama fiyatı yoktur ve firmalara göre de arada farklılıklar elbette olacaktır.

Buna istinaden sizler hem güvenilir bir firma aradığınızda hem de son derece uygun fiyatlı bir firma ile anlaşmak istediğinizde, yolculuklarınızı konforlu ve son model araçlarla yapmak istediğinizde İstanbul rent a car Güven Al Araç Kiralama firmamız sizlere 7 gün 24 saat boyunca aktif şekilde hizmete açıktır.