İstanbul Rent A Car Ne Kadar Güvenlidir?

İstanbul Rent A Car Ne Kadar Güvenlidir?

İstanbul rent a car hizmeti her zaman en güvenli şekilde sektöre damga vurmaktadır. Araç kiralamak, şahsi olarak bir araca sahip olmaktan daha konforludur. Hem istenilen tarzda, markada ve modelde aracı sürmek mümkündür hem de sınırsız şekilde ihtiyaç duyulan süre boyunca kullanma mümkündür.

İstanbul Rent A Car Ne Kadar Güvenlidir?
İstanbul Rent A Car Ne Kadar Güvenlidir?

Özellikle de profesyonel ve kurumsal hizmet yetkisine sahip olan bir araç kiralama şirketi ile anlaşmak, sözleşme, kasko ve sigorta kapsamında aracı kiralamak çok daha sağlıklı bir süreci de beraberinde getirmektedir. Sözleşmede belirtildiği üzere ve firma ile anlaşma sağlandığı sürece kiralanan araçlar ile il dışına çıkmak da mümkündür. Hem şehir içi hem şehir dışı seyahatlerde kullanım mevcuttur.

Acemi Sürücüler Araç Kiralayabilir mi?

Herkesin en çok merak ettiği konulardan biri de acemi sürücülerin yani ehliyetini henüz yeni almış ve araç kullanma konusunda yeterli düzeyde deneyime sahip olmayan şahısların araç kiralayıp kiralayamayacağı konusudur. İstanbul rent a car hizmetlerinden faydalanmak için 21 yaş sınırı ve en az 2 yıldır kullanımda olan bir ehliyet şartı aranmaktadır.

Yaş sınırı ve diğer şartlar göz önüne alındığında, 21 yaşını doldurmuş olsalar dahi acemi sürücülerin araç kiralama hizmetinden faydalanması mümkün değildir. Kısacası stajyer ehliyet durumundan muaf olunması gerekmektedir. Stajyer ehliyet durumundan muaf olan her kimse ise şartları sağladığı andan itibaren araç kiralayabilmektedir.

Araç Kiralama İşleminde Aracın Bakımı Kime Aittir?

Araç kiralama işlemlerinde bireysel olarak tek sorumluluk aracı en doğru şekilde kullanmaktır. Kalan tüm sorumluluklar ise araç kiralama firmasına aittir. Bakım işlemleri periyodik olarak yapılmak zorundadır. Tüm bakım ve onarım işlemlerini firma zamanında yaptırmak zorundadır. Kiralama yapacak olan kimseler de kiralamak istedikleri aracın bakım ve diğer durumları hakkında bilgi almalıdır.

Hem firma olarak üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getiren hem de araç skalası oldukça geniş olan Güven Al Araç Kiralama İstanbul rent a car firmamız ile iletişime geçerek sizler de profesyonel bir araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bütçenize dost, yollarınıza konfor sunan araçlar ile daima hizmetinizdeyiz.