Pendik Aylık Araç Kiralama Nasıl Yapılıyor?

Pendik Aylık Araç Kiralama Nasıl Yapılıyor?

Pendik aylık araç kiralama hizmetinden ilk defa faydalanmak isteyenler bunun zor bir iş olduğunu düşünebilir. Sıklıkla araba kiralayanlar ise ne kadar basit ve kısa sürede araba kiraladığını bilmektedir. Kiralık araçlara kısa ya da uzun dönem sahip olabilirsiniz. Günlük ya da haftalık olanlar kısa döneme girerken aylık ve yıllık olanlar uzun dönem olarak adlandırılır. Süre arttıkça kiralanan arabanın daha ekonomik bir hale geldiği görülür.

Araba kiralamak isteyen kişiler için öncelikle yaş sınırı bulunur. Ekonomik bir araç kiralamak istiyorsanız 21 yaşında olmanız gerekir. Orta derecedeki araçlarda yaş sınırı 25’dir. Bu iki türde 2 yıllık ehliyete sahip olmalısınız. Lüks araçlar içinse 28 yaş sınırı bulunur. Ehliyetinizin ise en az 3 yıl önce alınmış olması gerekir.

Pendik Aylık Araç Kiralama Nasıl Yapılıyor?
Pendik Aylık Araç Kiralama Nasıl Yapılıyor?

Araç Kiralarken Ödemeler Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden online araç kiralamak isteyenler kredi kartı ile ödeme yapmaktadır. Bir fiil firmaya gidenler de kredi kartıyla ödeme yapmalıdır. Aracı kiralayan kişiyle kredi kartı sahibinin aynı olması gerekir. Kredi kartlarında siz aracı kullanırken ortaya çıkabilecek bazı giderler için provizyon adı verilen bloke konulmaktadır. Trafik cezaları ya da park cezaları gibi sürücü hatalarında ödenen ücret bu provizyondan düşecektir.

Pendik aylık araç kiralama firmalarından kiralanan arabalar kasko ve sigortalıdır. Başınıza gelebilecek olan sıkıntılarda kasko ve sigortadan faydalanabilirsiniz ama bazı durumlarda geçersiz hale de gelebilir. Bu durumların bilinmesi önemlidir.

 

Hangi Durumlarda Kasko ve Sigorta Geçersiz Olur?

Araçla yolculuk yaparken kaza ya da arabanızın arıza yapması her zaman söz konusudur. Arabadan kaynaklı olan sorunlar sigorta ve kasko kapsamındadır. Fakat şoförün alkollü olması halinde kapsam dışı kalırsınız. Ayrıca ticari araçlarda yük taşınmamalıdır. Aracı kullanan kişi trafik kurallarına uymalıdır. Eğer trafik kurallarına uymadığınız bir kazaya sebebiyet verirseniz tüm sorumluluk kişiye aittir.

Pendik aylık araç kiralama konusunda merak edilen bazı önemli başlıklar sizlere sunulmuştur. En iyi ve en konforlu araçları Güven Al Araç Kiralama şirketimizden kiralayabilirsiniz. Böylelikle sürüş keyfinin tadını çıkarabilir ve güvenli yolculuklar yapabilirsiniz.